fbpx
החזר מס עכשיו

החזרי מס לשכירים ביחד עם אינדיגו פיננסים

רובינו רגילים לחשוב על היחסים שלנו עם מס הכנסה כרחוב חד-סטרי: כסף מגיע מאתנו אליהם, אבל אף פעם לא בכיוון השני. האמת היא שונה – לארבעה מתוך חמישה שכירים בישראל מגיע החזר מס. חברת אינדיגו פיננסים כאן לעזור לכם לקבל אותו. במאמר זה נסקור את כל המידע על החזרי מס לשכירים ביחד עם אינדיגו פיננסים.

החזרי מס לשכירים

השכירים מהווים את רוב אוכלוסיית העובדים במשק הישראלי, ולכן גם את אוכלוסיית משלמי המס הגדולה ביותר. למרות זאת, השכיר הממוצע בישראל אינו מכיר את הזכויות שלו בכל הנוגע למס, ובפרט לזכאותו להחזרי מס. רוב השכירים בישראל זכאים לסוג כזה או אחר של החזר מס, אך כיצד ניתן לדעת לאיזה סוג אתם זכאים ? אל דאגה, בשביל זה חברת החזרי המס אינדיגו פיננסים נמצאת כאן.

החזר מס הכנסה -בדיקת זכאות מהירה ונוחה >>>

 

האם אני זכאי להחזר מס, ולמה?

ישנן סיבות רבות שיכולות להוביל להחזר מס עבור השכיר. חלק מהסיבות קשורות לטעויות בדיווח על מס שנעשות על ידי השכיר עצמו, וחלקן נעשות מצד רשויות המס. בנוסף, יש מגוון רחב של פרמטרים שיכולים לזכות את השכיר בנקודות זיכוי ממס הכנסה.

נקודת זיכוי בודדת שווה נכון לשנת 2021 כ-218 ₪ של זיכוי בכל חודש. בשל העובדה ששכיר יכול להיות זכאי להחזר מס עבור יותר מפרמטר אחד, סך כל הזיכויים יכולים להביא להחזר מס משמעותי מאוד, בסכום של אלפי שקלים רבים. בואו ונסכור חלק מפרמטרים אלו.

 

החזרי מס בשל מצב משפחתי משתנה

אחת הסיבות הנפוצות ביותר לזכאות להחזר מס היא שינוי במצב המשפחתי. הולדת ילדים היא כנראה החשובה שבשינויים אלה. כל ילד מתחת לגיל חמש מזכה את אחד מהוריו (האישה במידה ומדובר בזוג נשוי ומקבל קצבת הילדים במקרים אחרים) בנקודת ניכוי מס החל משנת המס שאחרי לידתו. נקודה זו נוספת לנקודת זיכוי לה זכאי כל הורה לילד מתחת לגיל 18.

חשוב מאוד לזכור שכדי להיות זכאים לזיכוי זה ממס ולכן גם להחזר המס, צריך לציין את העובדה בטופס 101 הנחתם אצל המעביד מדי שנה. במידה ולא דווח על ילד בשנת המס, ניתן לדווח על כך לרשויות המס עד שש שנים אחורה עבור מטרת החזר מס.

 

לימודים אקדמיים

סיבה נפוצה נוספת לקבלת החזר מס היא לימודים אקדמיים. כל המסיים תואר ראשון זכאי לנקודת זכות אחת. חשוב לציין שניתן להשתמש בנקודת זכות זו רק בשנה שלאחר סיום הלימודים או בזאת שלאחריה. חוסר שימוש בנקודה תביא לאובדנה.

סיום תואר שני מזכה את מסיים התואר בחצי נקודת זכות, תחת אותם התנאים, וכך הדבר גם בלימודים לתואר שלישי. גם לימודים מקצועיים, כמו לימודי הנדסאי, יכולים לזכות את השכיר בנקודת זיכוי ממס באותם התנאים.

כמו בנקודות הקשורות למצב משפחתי, יש לדווח על השלמת התואר האקדמי או התעודה בטופס 101. יתכן ותהיו זכאים לנקודות זיכוי נוספות מלבד המצוין כאן בשל לימודים אקדמיים – היעזרו במחשבון של אינדיגו פיננסים עבור מידע נוסף.

 

נקודות זכות נוספות

כל תושב ישראל זכאי ל- 2.25 נקודות זכות מעצם היותם תושבי ישראל. מדובר במספר גדול יחסית של נקודות שכמעט כל אזרחי המדינה זכאים להם, לכן כדאי לציין את העובדה בטופס 101. בנוסף לנקודות אלו, נשים זכאיות לחצי נקודת מס לזיכוי, ועובדים בין הגילאים 16 ו-18 זכאים אף הם לנקודה, מתוקף היותם נוער עובד. כל הנקודות האלו מצטברות, כך שמי שעונה על תנאי אחד או יותר יכול לקבל נקודות רבות לזיכוי ממס בדרך זו, וכך גם להגדיל את החזר המס האפשרי שלו.

 

החזרי מס בשל טעות בחישוב מס – שינוי במקום העבודה

נוסף לנקודות הזכות, החזר מס יכול להיווצר גם בשל טעות בחישוב המס. אחת הסיבות הנפוצות יותר לטעות בחישוב מס, ולכן גם לזכאות להחזר, היא שינוי מקום העבודה במהלך שנת המס ושינויי המשכורת שמתלווים לו.

בשל העובדה שמס הכנסה מחשב בתיאום המס את הכנסתו הצפויה של השכיר בתחילת שנת המס, שינוי לא צפוי ברמת הכנסה זו יביא בהכרח כמעט לטעות בחישוב המס, ולרוב לגביית מס יתר מהשכיר. קבלת החזר מס בשל סעיף זה יכולה להיות מסובכת – חברת אינדיגו פיננסים יכולה לעזור לכם לקבל את החזר המס המגיע לכם בדיוק ובקלות יתרה.

 

עבודה בשני מקומות עבודה או יותר

עבודה בשני מקומות עבודה או יותר מצריכה תיאום מס מצד העובד – חוסר בתיאום מס יכול להוביל לתשלום מס בתקרתו המקסימלית. הבעיה היא ששכירים רבים אינם יודעים כיצד לבצע תיאום מס כהלכה, ולכן משלמים מס יתר על אחד או אף על שני תלושי המשכורת שלהם.

כמות המס העודף שיכולה להיווצר בגלל סעיף זה היא אולי הגדולה ביותר, ולכן הזכאות האפשרית להחזר מס גם היא גדולה מאוד. כמו ברוב הסעיפים האחרים, ניתן לפנות לרשויות המס עד שש שנים אחורה למטרת קבלת החזר מס על גביית יתר מסוג זה.

 

היעזרו במומחה – החזרי מס לשכירים ביחד עם אינדיגו פיננסים

עכשיו שקיבלתם מושג לגבי הכסף אליו אתם יכולים להיות זכאים, הגיע הזמן להיעזר במומחה כדי לקבל אותו. התמודדות עצמית מול רשויות המס יכולה להיות עסק מתסכל מאוד, וגם אם מתקבל החזר מס בסוף התהליך סביר שהוא לא יהיה בגבוה לו אתם באמת זכאים.

אינדיגו פיננסים מעסיקה מומחים בעסקי החזר המס שיוכלו לסייע לכם לקבל את כל הכסף שמגיע לכם מרשויות המס, ובאותו הזמן לחסוך לכם את ההתעסקות הבירוקרטית המתסכלת והאינסופית שיכולה להיות כרוכה בדבר. החל מבירור גודל ההחזר האפשרי, דרך יצירת הקשר עם מס הכנסה ועד לקבלת ההחזר, חברת אינדיגו פיננסים תלווה אתכם לכל אורך הדרך. אינדיגו פיננסים – עובדים כאן בשבילך.

על מה עברנו עד עכשיו?